Положення про Міжнародний Юнацький Конкурс-Фестиваль Класичного Танцю «Гран-Прі Київ»

Основні Положення Конкурсу-Фестивалю

Міжнародний конкурс-фестиваль «Гран-Прі Київ» та гала-концерт лауреатів і дипломантів відбудеться з 9 по 11 березня 2020 року в місті Києві на сцені Національної опери України. Мета конкурсу – розвиток творчих зв’язків між хореографічними колективами і виконавцями різних регіонів України, і зарубіжжя, зміцнення професійних і творчих зв’язків необхідних для майбутнього творення і процвітання хореографічного мистецтва.

Проведення конкурсу надає його учасникам та їх педагогам унікальну можливість:

  • обмін професійним досвідом
  • виявлення найбільш обдарованих юних артистів з метою розвитку їх творчого потенціалу
  • підвищення професійної підготовки хореографічних учбових закладів України
  • сприяння розвитку хореографії для дітей і збагаченню зв’язків українських спеціалізованих учбових закладів з провідними танцювальними школами світу
  • розширення і оновлення форм естетичного виховання дітей і юнацтва, розвиток традицій класичного балету і об’єднання досягнень в освоєнні сучасних напрямів в хореографії

Умови Конкурсу-Фестивалю

I Порядок подачі заяв на участь в конкурсі. Склад учасників.

  1. Конкурс проводиться за однією номінацією для учасників віком від 15 до 18 років. Номінація (соло): класична варіація
  2. Для участі в Конкурсі-фестивалі необхідно заповнити онлайн форму реєстрації до 20 лютого 2020 року
  3. Дирекція висилає кандидатам офіційне запрошення, що підтверджує участь в конкурсі.
  4. Учасники конкурсу-фестивалю, їх педагоги прибувають на конкурс у терміни, вказані Дирекцією в запрошенні. Зарубіжні учасники оформлюють паспорти і візи в Українському консульстві після підтвердження статусу учасника конкурсу-фестивалю з пред’явленням офіційного запрошення.

II Порядок Проведення Конкурсу-Фестивалю

  1. Конкурсні випробування проводяться публічно в два тури: відбірковий і фінальний.
  2. Порядок виступів на конкурсі-фестивалі встановлюється жеребкуванням по кожній віковій групі перед першим туром і зберігається до кінця конкурсу.
  3. Оцінка виступів учасників конкурсу-фестивалю здійснюється таємним голосуванням за 12-бальною системою.
  4. Остаточний розподіл місць і премій здійснюється на завершальному засіданні журі з урахуванням результатів 1-го і 2-го турів. Рішення журі остаточне і перегляду не підлягає.
  5. Для всіх лауреатів і дипломантів, обов’язкова безвідплатна участь в завершальному концерті, влаштованому з нагоди закінчення конкурсу-фестивалю за програмою, затвердженою журі і оргкомітетом конкурсу.
  6. Конкурсанти мають право використовувати як акомпанемент компакт-диски (СD), які по прибутті на конкурс-фестиваль надаються в дирекцію у двох екземплярах з вказівкою прізвища виконавця, назви номера і, на якому турі він виконується. Запис має бути зроблений на професійній апаратурі і відредагований.
  7. Учасники конкурсу-фестивалю повинні надавати фонограми для кожного номера окремо.
  8. Оргкомітет залишає за собою вийняткове право на трансляцію показів всіх турів, завершального акту закриття і концерту переможців по телебаченню, кінозйомку, запис відео і їх подальше поширення без виплати гонорарів учасникам конкурсу, педагогам і концертмейстерам. Оргкомітет володіє ексклюзивним правом на укладення договорів з іншими сторонами на реалізацію названих матеріалів конкурсу-фестивалю.
  9. Відео-, фото- або кінозйомка іншими організаціями, у тому числі конкурсантами, можлива лише по спеціальному дозволу Дирекції конкурсу.
  10. Учасникам дозволяється давати інтерв’ю і фотографуватися лише акредитованим представникам преси теле-, кіно- і радіокомпаній.

III Фінансові Умови Конкурсу-Фестивалю:

  1. Оргкомітет конкурсу-фестивалю оплачує витрати трьом конкурсантам з кожної балетної школи ( за виключенням Київських шкіл ).
  2. Оргкомітет конкурсу-фестивалю здійснює допомогу і фінансування в забезпеченні житлом і харчуванням (тільки сніданок) учасників конкурсу-фестивалю.
  3. Витрати на придбання квитків, проїзд в міському транспорті конкурсанти і їх супроводжуючі здійснюють за власний рахунок.
  4. Оргкомітет не забезпечує учасників конкурсу-фестивалю, а також супроводжуючих осіб, будь-якими видами страховки.

IV Программа Конкурсу-Фестивалю

Перший тур:

Конкурсанти показують урок класичного танцю та одну класичну варіацію;

Другий тур:

Конкурсанти виконують одну класичну варіацію і номер на основі сучасної хореографії або народно-сценічної хореографії тривалістю до 3-5 хв.

V Порядок Нагородження і Призи Конкурсу-Фестивалю

Переможцям міжнародного балетного конкурсу – фестивалю «Гран Прі Київ» присвоюються слідуючі нагороди:
Гран Пріприз Володимира Малахова 1000€

Учасники конкурсу, що зайняли 1, 2 та 3 місця отримують Сертифікат «ЛАУРЕАТ»  конкурсу-фестивалю «Гран Прі Київ» та нагороджуються грошовою премією

перша премія800$
друга премія600$
третя премія400$

Конкурс передбачає встановлення спеціальних матеріальних заохочень та вручення нагород громадськими організаціями, благодійними фондами, членами жюрі.

Спеціальний приз від Фундації Василя Єрмілова за значний внесок у розвиток, поширення та прогрес мистецтва у світі.
Спеціальні призи:
  • Приз від Фонду Володимира Малахова: 1000€
  • Приз від компанії “Koransha”: 500$
  • Приз від Тошихіко Такахаші: 500€
  • Приз від Балетної Школи Терада: 500$
  • Приз від Олени Філіп’євої
  • Приз від Леоніда Сарафанова
  • Приз від Сергія Бондура
  • Приз від Ганни Світліченко: приз від берлінської академії
  • Приз від Grand Prix de la Dance – оплата витрат для участь у конкурсі Grand Prix de la Dance в Італії
  • Приз від Classical Ballet Academy, Denver, Colorado – стажування на сумму 23,000$
  • Приз від Ксенії Зверєвої за краще виконання сучасної хореографії
  • Приз від M&G International Ballet Summer School Dresden
  • Приз від Анни Муромцевої
Переможці конкурсу-фестивалю «Гран-Прі Київ 2020» отримують такі призи:
  • учасники конкурсу-фестивалю, що зайняли 1, 2 і 3 місця, отримують Сертифікат «ЛАУРЕАТ» конкурсу-фестивалю «Гран-Прі Київ 2018» і нагороджуються цінним дарунком
  • звання «ДИПЛОМАНТ» отримують конкурсанти, що брали участь в другому турі за визначенням журі і нагороджуються дарунком
  • всі учасники конкурсу отримують грамоту «УЧАСНИК» конкурсу-фестивалю «Гран-Прі Київ 2020» і нагороджуються цінним подарунком
  • конкурс передбачає встановлення спеціальних матеріальних заохочень і вручення винагород громадськими або іншими організаціями, добродійними фондами, схваленими членами журі

VI Жюрі Конкурсу-Фестивалю

Володимир МалаховГолова журі
Всесвітньо відомий балетмейстер-репетитор
Лауреат премії В. Ніжинського
Тошихіко ТакахашіГоловний Меценат
Zou ZhiruiДиректор та професор в Департаменті Балету Пекінської Академії Танцю
Леонід СарафановСвітова зірка балету
Масахіко ЯмамотоПрезидент компанії “Koransha”
Євгеній ЄлохінМіжнарода Академія Танцю (Ланкастер, Пенсільванія)
Xu Ding ZhongЕксперт Пекінскоиї Академії Танцю
Сергій БондурНародний артист України
Педагог-репетитор Національної опери України
Ганна СвітліченкоПедагог State Ballet Academy, Berlin, Germany
Томаш СолімосіХудожній керівник Угорської Національної Опери
Мінь ФамMaître de Ballet
Ballet du Capitole ( Тулуза, Франція)
Jae Keun ParkПрезидент Korea IBC
Олена Філіп'єваХудожній керівник Національної Опери України
Народна артистка України
Педагог-репетитор Національної опери України
Дмитро МагітовПедагог Ballet School Stuttgart by J. Crank
Журі здійснює роботу відповідно до ПОЛОЖЕННЯ і має право:
  • присудити не всі премії
  • розділити премії між виконавцями
  • присудити спеціальні призи
  • на конкурсі працює дитяче журі, що визначає приз глядацьких симпатій
  • вирішення журі обговоренню не підлягають

VII Додаткова Інформація

  • кожен конкурсант матиме можливість взяти участь в роботі майстер-класів, в яких братимуть участь провідні хореографи.
  • перед виступом кожен конкурсант отримає час для репетицій в балетному залі і на сцені.
  • в рамках конкурсу будуть проведені «круглі столи» з метою обговорення проблемних питань хореографічної освіти, удосконалення системи підготовки артистів балету, а також творчого розвитку дітей на ранньому етапі занять хореографією.
  • підписана заявка учасника, що бажає взяти участь в конкурсі, є свідоцтвом того, що майбутній учасник повністю приймає дійсні умови.

VIII Схвалені варіації для участі в конкурсі

Дівчата

П. Чайковський “Спляча красуня” (варіації Аврори з 1-го, 2-го і 3-го актів, всі Феї з І-го акту, принцеса Флоріна)

П. Чайковський “Лебедине озеро” (варіація Чорного Лебедя з 3-го акту, варіації з па-де-труа у хореографії А. Горського)

Л. Мінкус “Дон Кіхот” (Кітрі, подруги, Повелителька)

Л. Мінкус “Баядерка” (варіація Гамзатті)

Л. Мінкус “Пахіта” (варіації з Гран-па)

П. Гертель “Марна пересторога” (варіація)

Н. Черепнин “Павільйон Арміди” (варіація)

Р. Дріго “Фея ляльок” (варіація)

Б. Асафьєв “Полум’я Парижу” (варіація)

Ц. Пуні “Есмеральда” (варіації, хореографія Березова)

Ц. Пуні “Дочка Фараона” (варіації, хореографія П. Лакотта)

Ц. Пуні (варіація “Сатанілла”)

Ш. Гуно “Вальпургієва ніч” (варіація, хореографія Л. Лавровского)

Л. Деліб “Коппелія” (варіація, хореографія С. Сергеева)

А.Адан “Корсар” (варіація)

А. Глазунов “Раймонда” (варіація)

Ж. Шнейцгоффера “Сильфіда” (варіація)

Д. Обер “Класичне па-де-де” (варіація, хореографія Гзовського)

Ф.Шопен “Шопеніана” (варіація)

Хлопці

П. Чайковський “Спляча красуня” (варіація Синьої Птахи)

П. Чайковський “Лебедине озеро” (варіація Зігфріда з 3-го акту, варіації з па-де-труа у хореографії А.Горського)

П. Чайковський “Лускунчик” (варіація, хореографія В.Вайенонена)

Л. Мінкус “Баядерка” (варіація)

Л. Мінкус “Дон Кіхот” (варіація)

А.Адан “Корсар” (варіація)

А. Адан “Жизель” (па-де-де 1 акт варіація, варіація Альберта)

Л. Мінкус “Пахіта” (варіація)

П. Гертель “Марна пересторога” (варіація, хореографія А.Горського)

Л. Деліб “Коппелія” (па-де-де, варіація)

А. Глазунов “Раймонда” (варіація)

Ц. Пуні “Дочка Фараона” (варіації, хореографія П.Лакотта)

Ж. Шнейцгоффера “Сильфіда” (варіація)

Р. Дриго “Арлекінада”, “Талісман” (варіації)

Д. Обер “Класичне па-де-де” (варіація, хореографія Гзовського)

Л. Деліб “Коппелія” (варіація, хореографія С.Сергеева)

Ц. Пуні (варіація “Сатанілла”)

Б. Асафьєв “Полум’я Парижу” (варіація)

IX Розклад конкурсних днів

9 травня

18:00Зустріч біля хостелу Веселка

10 травня

8:30 Збір в театрі
9:00 – 10:00Жеребкування на верхній репетиційній сцені
10:00 – 14:00Маленький балетный зал (розігрів)
10:30 – 11:30Жіночій уроки класики від Minh Pham у великому балетному залі
12:00 – 13:00Жіночій уроки класики від Minh Pham у великому балетному залі
13:30 – 14:30Чоловічий урок класики від педагога Сергія Бондура у великому балетному залі
15:00Оголошення результатів для дівчат та хлопців
16:00 – 18:30Варіація класичного танцю на верхній сцені
19:00Оголошення результатів
19:30Інтервью з представниками ЗМІ та членами жюрі в новому балетному залі
19:30 – 21:00Репетиція в новому балетному залі

11 травня

8:00збір в театрі
8:00 – 9:00розігрів, розминка в малому репетиційному залі
9:00 – 10:00репетиція II туру на основній сцені
10:00 – 12:00варіація класичного танцю на головній сцені
12:30 – 14:30сучасна хореографіяна головній сцені
15:30оголошення результатів ІІ туру на верхній репетиційній сцені
15:30 – 18:00репетиція фіналу на верхній репетиційній сцені

12 травня

8:30збір в театрі
9:00 – 10:00Майстер-клас Леоніда Сарафанова в малому балетному залі
16:00 – 18:30Репетиція на головній сцені
19:00Початок концерту

I відділення: виступ і нагородження переможців конкурсу

IІ відділення: прем’єра балету

Після концерту ФУРШЕТ членів журі, переможців конкурсу та педагогів (кімната № 201)